Policjant ostro o kibicach Legii w meczu z Leicester. „Nigdy w życiu nie doświadczyłem takiej agresji”

Podczas ostatniego meczu Legii Warszawa w Lidze Europy jej kibice starli się z członkami ochrony obecnej na stadionie Leicester City. Jeden z obecnych tam policjantów zdradził po meczu, że nigdy nie doświadczył takiej agresji, jaką ujrzał właśnie w meczu Leicester-Legia.

Faza grupowa Ligi Europy w sezonie 2021/2022 zmierza ku końcowi. W 4. serii zmagań jedyny reprezentant Polski w tych rozgrywkach, Legia Warszawa, mierzył się z angielskim Leicester City. Zaskoczenia nie było i to Lisy sięgnęły po komplet punktów, wygrywając z Legią 3:1. W ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzowie Polski podejmą na własnym obiekcie Spartak Moskwa. By awansować do kolejnej fazy zmagań, Polacy muszą pokonać swoich rywali.

Starcie kibiców z ochroną

Podczas wspomnianego meczu Leicester City-Legia Warszawa doszło do zamieszek na trybunach z udziałem polskich kibiców. Sympatycy Legii najpierw odpalili race, a chwilę później starli się ze stadionową ochroną. Wideo z tego zdarzenia znajdziecie TUTAJ.

Komentarz policjanta

Jeden z obecnych na tym meczu policjantów udzielił wywiadu portalowi „The Athletic”. Brytyjski mundurowy przyznał, że nigdy wcześniej nie doświadczył takiej agresji.

– Nigdy w życiu nie doświadczyłem gorszej agresji niż od kibiców Legii Warszawa – powiedział policjant.

Wielu poszkodowanych

W sumie urazu doznało 12 funkcjonariuszy. Dwóch z nich trafiło do szpitala – jeden z powodu wstrząsu mózgu, a drugi miał złamany nadgarstek. W związku z zamieszkami łącznie miało zostać aresztowanych 7 osób.

– Tego rodzaju zachowanie jest niedopuszczalne i będziemy w pełni badać ten incydent, aby postawić tych przestępców przed wymiarem sprawiedliwości – mówiła po meczu zastępczyni komendanta policji.


źródło: the athletic, tvp sport

Michał Budzich