Polak z Bayeru Leverkusen zmieni otoczenie. W grze o podpis drużyny z Ekstraklasy, Włoch i Belgii

Według doniesień portalu Weszło, polski piłkarz Bayeru Leverkusen wzbudza spore zainteresowanie klubów z Ekstraklasy. David Widlarz najprawdopodobniej latem zmieni otoczenie po tym, jak nie przebił się do pierwszego zespołu Aptekarzy.

 

Świetny sezon Bayeru

Bayer Leverkusen ma za sobą najlepszy sezon w historii. Ekipa prowadzona przez Xabiego Alonso zdobyła mistrzostwo Niemiec, puchar kraju oraz dotarła do finału Ligi Europy.

Co ciekawe, w tym klubie występuje 19-letni Polak. David Widlarz grał w minionym sezonie w młodzieżowym zespole Aptekarzy. Polak zagrał 27 meczów w barwach ekipy z U-19, gdzie zdobył 10 bramek i zaliczył 4 asysty. To uczyniło go najlepszym strzelcem w zespole.

Xabi Alonso czasami zapraszał go na treningi pierwszego zespołu. Polak ostatecznie jednak nie otrzymał szansy na przebicie się na stałe do dorosłej drużyny. Wiele wskazuje więc na to, że po sezonie odejdzie z klubu.

 

Czas na zmiany

Według doniesień Weszło David Widlarz wzbudził zainteresowanie kilku polskich klubów. Mowa o Śląsku Wrocław, Lechii Gdańsk, Rakowie Częstochowa, Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Ponadto Polaka obserwują również zespoły z Belgii i Włoch.

– W Bayerze zdiagnozowano zaś, że Widlarz ma braki techniczne, które na tym poziomie są nie do przeskoczenia. Słyszymy za to, że Polak jest szybki i dobrze przygotowany motorycznie. Podczas sprintów wyciąga prędkość 34-35 km/h, co w Ekstraklasie sytuowałoby go w czołówce najszybciej biegających – czytamy.

Źródło: Weszło.com, sport.pl

Dodaj komentarz