Polak w drużynie miesiąca Bundesligi! I to nie Lewandowski!

Za nami 4 kolejki Bundesligi po wznowieniu rozgrywek. Koniec miesiąca, więc czas na podsumowanie minionych wydarzeń. Portal whoscored.com opublikował najlepszą „11” miesiąca w Bundeslidze. Wyróżnienie otrzymał również Polak.

Wśród 11 zawodników najwięcej reprezentantów ma Borussia Dortmund (4). Nic w tym dziwnego, jeśli spojrzymy jakie wyniki w tym czasie notowała Borussia. Następny jest Bayern (2), RB Lipsk (1), Wolfsburg (1), Hertha (1), Werder (1), Bayer 04 (1).

Wśród wyróżnień nie mogło zabraknąć Polaka! Łukasz Piszczek znalazł się w zestawieniu ze średnią not podczas ostatnich 4 spotkań na poziomie 7.4. Polak w ostatnim czasie w swoim klubie gra na pozycji jednego z trzech środkowych obrońców, tak więc w zestawieniu nie było inaczej i tu również został usytuowany na środku obrony.

W zestawieniu zabrakło Roberta Lewandowskiego. Polak podczas ostatnich 4 spotkań zanotował średnią not na poziomie 7.6, co nie wystarczyło na pojawienie się w drużynie miesiąca. Lepszą notę uzyskali reprezentanci RB Lipsk oraz Bayeru Leverkusen. Timo Werner znalazł się w zestawieniu z notą (7.93), a Kai Havertz (7.65). Pełne zestawienie poniżej.

Michał Budzich