Płacheta odejdzie ze Śląska? Angielski klub chce Polaka u siebie!

Przemysław Płacheta już tego lata może odejść ze Śląska Wrocław. Według portalu weszlo.com polskim skrzydłowym mocno interesuje się jeden ze spadkowiczów Premier League – Norwich City.

22-letni pomocnik po transferze z Podbeskidzia Bielsko-Biała do Śląska Wrocław prezentuje się bardzo dobrze. 8 bramek i 5 asyst w 34. spotkaniach, do tego jeszcze imponująca gra sprawiają, że młodzieżowym reprezentantem Polski interesuje się coraz więcej zagranicznych klubów. W kwietniu Płacheta trafił na listę zainteresować Olympiakosu, a teraz do walki o zawodnika Śląska dołączył się kolejny klub.

Według portalu weszlo.com pozyskaniem Przemysława Płachety zainteresowane jest Norwich City. Mimo tego, że Kanarki dopiero co opuściły Premier League, to byłby dobry kierunek transferowy dla młodzieżowego reprezentanta Polski. Trener Daniel Farke znany jest z elastycznego podejścia do taktyki i wprowadzania nowych zawodników do składu. Niemiecki szkoleniowiec stawia na atak pozycyjny i błyskawiczny odbiór piłki, co ma za zadanie zmęczyć rywali, a szybki skrzydłowy, jakim jest Płacheta, sprawdziłby się u niego idealnie.

Kariera Przemysława Płachety toczy się coraz szybciej. Rok temu pomocnik mógł trafić do Legii Warszawa, lecz zdecydował się na grę w barwach Śląska Wrocław. Patrząc na liczby, jakie wykręcił do tej pory, można powiedzieć, że był to dobry wybór, ponieważ w stołecznym klubie raczej nie miałby tyle okazji do grania.

 

Kacper Polaczyk