Piotr Żyła szczery do bólu o zmęczeniu. „Nie wiem już nawet co za dzień, co za godzina”

Piotr Żyła nie popisał się w miniony weekend. Polak zajął 26. miejsce w sobotnim i 21. w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Oberstdorfie. Po rywalizacji przyznał prawdę o dużym zmęczeniu.

 

Zmęczony Żyła

Piotr Żyła po minionym konkursie Pucharu Świata w Oberstdorfie będzie miał chwilę na odpoczynek. Polski skoczek wybierze się później do Finlandii, gdzie na pewno ma nadzieje na lepszą dyspozycję.

 

Po konkursach w Oberstdorfie Piotr Żyła przyznał, że był zmęczony ostatnimi tygodniami. Przypomnijmy, że w miniony weekend skoczek zajął 26. i 21. miejsce.

 

– Miałem tutaj problemy z pozycją, trochę zapomniałem, po co tu przyjechałem. Dzisiaj [w niedzielę – przyp. red. podszedłem do tego bez oczekiwań. Tak po prostu, żeby się tym bawić – powiedział Piotr Żyła.

– Nie wierzę, że się cieszyłeś i bawiłeś takimi skokami jak dzisiaj – wtrącił reporter Eurosportu.

– Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Szło jak szło. Mam nadzieję, że w następny weekend będzie szło trochę lepiej. Teraz jestem zmęczony po tych podróżach. Nie wiem już nawet co za dzień, co za godzina – podsumował polski skoczek.

 

Zawody w Finlandii zaplanowano na piątek pierwszego marca. W ten sam dzień odbędzie się oficjalny trening, kwalifikacje i konkurs indywidualny. Na sobotę zaplanowano serię próbną oraz konkurs drużynowy. Z kolei w niedzielę zobaczymy kwalifikacje i indywidualne zawody.

Źródło: Eurosport, Interia Sport