Piotr Czachowski o Pawle Dawidowiczu w kontekście kadry. „Paulo Sousa na pewno będzie patrzył na Italię”

Według Piotra Czachowskiego z Eleven Sports Paweł Dawidowicz pokazuje się ze świetnej strony w Serie A. Były reprezentant Polski uważa, że 25-latek może być brany pod uwagę przez nowego selekcjonera.

Powrót 1-krotnego reprezentanta?

Piotr Czachowski udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Ekspert i komentator od ligi włoskiej przyznał, że Dawidowicz może stać się jednym z kandydatów do gry w kadrze biało-czerwonych.

– Jego ostatnie wyczyny w barwach Hellasu są godne pochwały. Na pewno jest jednym z faworytów, aby stworzyć trzyosobowy blok obronny. Cały czas nabiera odpowiedniego rytmu i doświadczenia. Hellas drugi sezon z rzędu jest niespodzianką, ale fani Serie A już się do tego przyzwyczaili – mówi na łamach WP Sportowe Fakty Czachowski.

– Na pewno Paulo Sousa będzie patrzył na Italię, w której pracował w Fiorentinie. Tam grał i we Włoszech osiągnął zdecydowanie największe swoje sukcesy. Dawidowicz staje się poważnym kandydatem do gry w kadrze – kontynuuje.

Dawidowicz kandydatem do gry

Paweł Dawidowicz zagrał w tym sezonie 17 spotkań, w tym 15 w Serie A. Najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się w marcu bieżącego roku. O powołaniach dowiemy się najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni.

Źródło: WP Sportowe Fakty