Piłkarzowi Rakowa odcięło prąd! Łotysz poczuł się jak w MMA [WIDEO]

Skandalicznego czynu dopuścił się we wczorajszym meczu Ligi Narodów Vladislavs Gutkovskis. Łotysz pod wpływem emocji uderzył rywala, za co natychmiastowo otrzymał czerwoną kartkę.

25-latek na co dzień reprezentuje barwy Rakowa Częstochowa. Jak widać na nagraniu, Łotysz nie wytrzymał emocji i wyładował swoją złość na rywalu. Dla takich zachowań nie ma żadnych wytłumaczeń, czerwona kartka jak najbardziej zasłużona. Teraz czekamy, na ile meczów otrzyma on zawieszenie.

Mimo że łotewska piłka nigdy nie należała do najmocniejszych, to nie da się ukryć, że teraz sięgnęła dna. Męczyli się wczoraj niesamowicie, przez 90 minut nie potrafili strzelić choćby jednej bramki pół-amatorskiej Andorze. Choć na 90 minutach się nie kończy, bowiem ostatnie 3 spotkania pomiędzy Andorą a Łotwą kończyły się wynikami 0-0.

Swoje karygodne zachowanie Vladislavs Gutkovskis od razu próbował wytłumaczyć na twitterze. Poniżej całe oświadczenie:

Dziś zagrałem swój pierwszy mecz w reprezentacji od wielu miesięcy, ale nie tak wyobrażałem sobie ten powrót. W 71. minucie wydarzyło się coś, czego sam nie jestem w stanie wyjaśnić. Przepraszam moich kolegów z drużyny, trenerów, a także Was – kibiców za to, że osłabiłem zespół swoim bezmyślnym zachowaniem. Jestem ambitnym i walecznym sportowcem, a na boisku zostawiam całe swoje serce. Przede wszystkim jednak jestem profesjonalistą. To, co zrobiłem, było kompletnie niepotrzebne i zapewnia, że już nigdy więcej się nie powtórzy. – pisze na twitterze Gutkovskis