Piłkarz Premier League ze złamaną czaszką! To może być koniec jego kariery…

Raul Jimenez w trakcie wczorajszego meczu Premier League doznał groźnie wyglądającego urazu. Meksykanin jest już po operacji i, jak informuje klub, zawodnik czuje się „komfortowo”.

Fatalna kontuzja Raula Jimeneza

W trakcie wczorajszego meczu Arsenal-Wolverhampton już w 5. minucie doszło do groźnego zderzenia głowami pomiędzy Davidem Luizem a Raulem Jimenezem. W walce o górną piłkę obaj zderzyli się głowami. Brazylijczyk wyszedł z tego starcia raczej bez większych negatywnych konsekwencji, z kolei piłkarz Wolves doznał złamania czaszki.

– Od razu wszystkim zapaliła się czerwona lampka. To była straszna chwila. Jaka była reakcja? Panika, panika, panika. Widać ją było na twarzach naszych zawodników. To było straszne, przerażające  – przyznał po meczu trener Wolves Nuno Espirito Santo.

– Na szczęście jest z nim kontakt, jest w stanie mówić, jest przytomny. Teraz musi zostać dokładnie przebadany. Jest w dobrych rękach – dodał na pomeczowej konferencji prasowej Espirito Santo.

Udana operacja czaszki

29-latek stracił przytomność i jeszcze na boisku pomoc medyczna podała mu tlen. Meksykanina zniesiono z murawy na noszach, a następnie przetransportowano prosto do szpitala. Obecnie jego stan jest „stabilny”. Klub opublikował specjalny komunikat w tej sprawie.

– Raul czuje się komfortowo po operacji, którą przeszedł wczoraj w londyńskim szpitalu – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu Wolves.

– Od tamtej pory widział swoją partnerkę Danielę, a teraz odpoczywa. Pozostanie pod obserwacją przez kilka dni, zanim rozpocznie rekonwalescencję – dodano.

– Klub chciałby podziękować personelowi medycznemu Arsenalu, sanitariuszom, personelowi szpitala i chirurgom, którzy dzięki swoim umiejętnościom i szybkiej reakcji okazali taką pomoc.

Czy to koniec kariery Meksykanina?

Tego typu urazu zawsze wydają się niesamowicie niebezpieczne. Operacja powiodła się sukcesem, ale wciąż nie wiadomo, jakie będą wyniki najbliższych badań i czy wczorajsze starcie nie będzie miało negatywnych skutków w przyszłości. Na więcej informacji przyjdzie nam poczekać. Przyszłość sportowa 29-latka stoi pod ogromnym znakiem zapytania. przypomnijmy, że przed kilkoma laty podobnej kontuzji nabawił się Ryan Mason, który był zmuszony przedwcześnie zakończyć karierę.

Michał Budzich