Santiago Hezze uzyskał polski paszport. Czy zagra w reprezentacji Polski?

Santiago Hezze uzyskał ostatnio polski paszport. Rękę na pulsie trzyma Polski Związek Piłki Nożnej, który monitoruje sytuację tego piłkarza.
Przed kilkoma dniami „Przegląd Sportowy Onet” informował o staraniach Santiago Hezze w kontekście uzyskania polskiego paszportu. 22-letni Argentyńczyk miał złożyć wniosek o polskie obywatelstwo na prośbę klubu, w którym występuje, Olympiakosu Pireus. Wszystko przez limit graczy spoza Unii Europejskiej obowiązujący w lidze greckiej.
Santiago Hezze odnalazł swoje europejskie korzenie w Polsce. Babcia 22-latka urodziła się w Polsce. Jak przekazał portal „Meczyki”, procedura uzyskiwania polskiego obywatelstwa przez Hezze zakończyła się powodzeniem.
Sytuację Santiago Hezze monitoruje Polski Związek Piłki Nożnej. Zdaniem „Meczyków” polska federacja już wcześniej znała tego piłkarza, jednak ze względu na brak odpowiednich dokumentów nie zwracano na niego większej uwagi. To się miało zmienić po uzyskaniu przez niego polskiego obywatelstwa, który uprawnia go do gry w reprezentacji Polski.

– Polski Związek Piłki Nożnej zna tego zawodnika, ale do tej pory nie zwracał na niego większej uwagi. Wszystko rzecz jasna przez brak stosownych dokumentów. (…) Na razie nie ma tematu gry Hezze dla reprezentacji Polski. Po przekazaniu wieści nt. paszportu powiedziano nam jednak, że federacja zainteresuje się tym tematem – czytamy na „meczyki.pl”.
Santiago Hezze jest wychowankiem argentyńskiego CA Huracan. Latem ubiegłego roku trafił do greckiego Olympiakosu Pireus za 4 miliony euro. Obecnie portal „Transfermarkt” wycenia go na dwa razy tyle.

W tym sezonie Santiago Hezze rozegrał 21 meczów we wszystkich rozgrywkach dla Olympiakosu. Jest jedną z głównych postaci swojego zespołu. W przeszłości rozegrał mecz dla młodzieżowej reprezentacji Argentyny. Nie zadebiutował jednak nigdy w seniorskiej drużynie tego kraju.


źródło: Przegląd Sportowy Onet, meczyki.pl

Michał Budzich