Piłkarz Lecha Poznań odrzucił ofertę z Kazachstanu! Mógł zarabiać dwa razy więcej niż w Poznaniu

Jak donosi Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty, Dani Ramirez otrzymał atrakcyjną ofertę z Kazachstanu. Hiszpan mógłby liczyć na dwukrotnie wyższe zarobki niż w Poznaniu.

Dani Ramirez zmieni klub?

Hiszpański pomocnik reprezentuje barwy Kolejorza od lutego 2020 roku. Wówczas zarząd klubu z Poznania zapłacił za pomocnika ŁKS-u Łódź w granicach 500 tysięcy euro. Przez niespełna rok 28-latek zagrał dla Lecha Poznań w 44 oficjalnych meczach, w których strzelił 13 bramek oraz zaliczył 11 asyst.

Zainteresowanie z Kazachstanu

Hiszpan jest jednym z kluczowych elementów układanki Dariusza Żurawia. Dobre występy Lecha na arenie międzynarodowej zaowocowały również wzrostem wartości rynkowej Daniego Ramireza, która wynosi obecnie 2 miliony euro. Warto też zaznaczyć, że kontrakt hiszpańskiego pomocnika z poznańskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Sumując to, Lech z pewnością nie będzie chciał oddawać swojego piłkarza za przysłowiowe „grosze”.

Na portalu WP Sportowe Fakty czytamy, iż hiszpański pomocnik wzbudził zainteresowanie mistrza Kazachstanu – Kajrata Ałmaty. Według Piotra Koźmińskiego klub Jacka Góralskiego jest skłonny zaoferować Ramirezowi wynagrodzenie w wysokości 500 tysięcy euro rocznie. Jest to dwukrotna wartość jego aktualnej pensji w Lechu Poznań. Jak czytamy dalej, piłkarz jednak nie jest zainteresowany zmianą otoczenia, a na pewno nie podczas tego okienka. Hiszpan chce zostać w Lechu i powalczyć o kolejny awans do europejskich pucharów.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich