Piłkarz Lecha Poznań na celowniku Milanu! Wcześniej interesował się nim m.in. Juventus

Jak podaje włoska gazeta „Tuttosport”, Filip Marchwiński wzbudził zainteresowanie włoskich klubów. Prędzej interesował się nim Juventus, teraz znalazł się na radarze Milanu.

Filip Marchwiński obserwowany przez AC Milan

AC Milan od dłuższego czasu obserwuje młodych, wyróżniających się piłkarzy w całej Europie. Za taki stan rzeczy w głównej mierze odpowiada szef działu skautingi Rossonerich – Geoffrey Moncada. Francuz śledzi wiele lig, nie tylko tych z „TOP-u”.

Jak głoszą włoskie media, przedstawiciele klubu z Mediolanu przed dwoma dniami skontaktowali się z agentem 19-letniego piłkarza – Giovannim Branchinim. Mówi się, że potencjalny transfer kosztowałby Włochów w granicach 10 milionów euro.

Wychowanek Lecha Poznań nie rozpoczął obecnego sezonu tak, jakby sobie tego wymarzył. 19-latek nie zdołał przebić się do wyjściowego składu „Kolejorza”, jednak często dostaje szanse gry po wejściu z ławki rezerwowych. W trwającym sezonie zagrał w 23 meczach, jednak zaledwie osiem razy pojawił się w wyjściowym składzie. Kontrakt z Lechem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Michał Budzich