Piłkarz Atletico Madryt skazany na 6 miesięcy więzienia! A wszystko przez…

Piłkarz reprezentacji Hiszpanii został skazany na 6 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe. Aby nie odsiadywać wyroku za kratkami, Hiszpan zapłaci odszkodowanie pieniężne.

Diego Costa przyznał się do oszukania państwa na wysokość ponad miliona euro. Chodzi o to, że Hiszpan w zeznaniu podatkowym nie zadeklarował wówczas zarobku rzędu 5 milionów Euro. Kwotę otrzymał z tytułu transferu do Chelsea w 2014 roku.

Obecny napastnik Atletico został skazany na 6 miesięcy więzienia podczas czwartkowej rozprawy w sądzie. Jednak Hiszpan uniknie zamknięcia za kratkami. Wszystko dzięki hiszpańskiemu prawu, które mówi, że wyroki poniżej dwóch lat można zamienić w karę grzywny. Mogą to wykorzystać tylko osoby, które dopuściły się przestępstwa po raz pierwszy.

W przypadku Hiszpana skończy się więc na wyłącznie karze finansowej. Początkowo prokuratorzy żądali od Hiszpana zapłaty w wysokości 507 tys. euro oraz sześciu miesięcy pozbawienia wolności, lecz Diego Costa zgodził się na dodatkową opłatę 36 tys. 500 euro, by uniknąć kary więzienia.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy to piłkarz grający w Hiszpanii ma problemy z podatkami. W ubiegłym roku sąd skazał Cristiano Ronaldo na 23 miesiące więzienia, a w 2017 roku karę 21 miesięcy pozbawienia wolności otrzymał Leo Messi. W obu przypadkach zakończyło się to tylko karą finansową.

Michał Budzich