Niepokojące sceny podczas meczu towarzyskiego. Piłkarz Ajaxu niespodziewanie upadł na murawę [WIDEO]

Podczas meczu Ajaxu z Herthą Daley Blind upadł na murawę. Holender o własnych nogach opuścił murawę, lecz po spotkaniu udał się na badania.

Sytuacja miała miejsce podczas wczorajszego sparingu między Ajaxem Amsterdam a Herthą Berlin. W pewnym momencie 30-latek zasłabł i upadł na murawę.

Jak przyznał po meczu trener Ajaxu, wszczepiony defibrylator wyłączył się, ale sytuacja szybko się poprawiła. Holender nie kontynuował już gry, a boisko opuścił o własnych siłach. Teraz czekają go badania kardiologiczne w szpitalu, o których również mówił Erik ten Hag.

O problemach Blinda ze zdrowiem wiadomo już nie od dziś. Podczas grudniowego meczu z Valencią w Lidze Mistrzów obrońca Ajaxu poczuł zawroty głowy. Niedługo później stwierdzono u niego zapalenie mięśnia sercowego. 30-latkowi wszczepiono kardiowerter-defibrylator (ICD), który umożliwił mu kontynuowanie gry w piłkę nożną.

Mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Holendrów. Zwycięstwo zapewnił Zakaria Labyad, strzelając bramkę już w 12. minucie meczu. W zespole z Berlina pojawił się Krzysztof Piątek, który zagrał przez 45 minut.