Pierwsza konferencja prasowa Paulo Sousy za nami. Co powiedział Portugalczyk?

Odkąd Paulo Sousa został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski ludzie zastanawiali się nad niewiadomymi. Trener kadry biało-czerwonych poruszył m.in. temat wyboru bramkarza, wprowadzania nowych zawodników oraz doświadczenia związane z prowadzeniem reprezentacji.

Wiedział, o czym powiedzieć

Konferencja rozpoczęła się od słów nawiązujących do Jana Pawła II. Sousa chce zbudować kadrę z nadzieją i przekonaniem o zwyciężaniu.

Jest i on! ✍️

Paulo Sousa konferencję prasową zaczął cytując słowa Jana Pawła II: „Modlę się z Wami, aby nigdy, ale to nigdy się nie poddawać. Nigdy nie tracić nadziei. Nigdy nie wątpić. Nie lękajcie się.”

Opublikowany przez Ekstraklasa Trolls Czwartek, 28 stycznia 2021

System taktyczny

Paulo Sousa nie zdradził formacji, w której będzie grała reprezentacja. Portugalczyk stwierdził, że będzie się dostosowywał pod przeciwnika.

Co z młodzieżą i Ekstraklasą?

Szkoleniowiec biało-czerwonych ogląda topowe ligi od dawna. Śledzi poczynania Polaków, a wraz ze startem Ekstraklasy będzie do niej zaglądał. Sousa zdradził również, że ma na oku kilku zawodników, których chciałby przetestować w reprezentacji.

Wybór bramkarza

Trener ma już swój typ na pierwszego golkipera reprezentacji. Zanim jednak to ogłosi, woli porozmawiać z bramkarzami osobiście. To komplikują mu obostrzenia spowodowane pandemią. Ciężko mu jest się dostać m.in. do Wielkiej Brytanii.

Doświadczenie w reprezentacji

Paulo Sousa przez pewien czas współpracował z kadrą Portugalii. Sześć lat współpracował z UEFA. W tym czasie Portugalczyk poznał procedury dotyczące reprezentacji narodowych.

Źródło: Łączy nas Piłka