Piękny gest Jacka Góralskiego! Po meczu z Bośnią wręczył koszulkę Tomaszowi Komendzie [WIDEO]

Po ostatnich meczach reprezentacji Polski Jacek Góralski zaskarbił sobie sympatię kibiców. Jak się okazuje „Góral” bryluje nie tylko na boisku, ale i poza nim. Kamery Łączy Nas Piłka zarejestrowały wspaniały gest piłkarza.

Po środowym spotkaniu z Bośnią Hercegowiną w Lidze Narodów Jacek Góralski spotkał się z obecnym na meczu Tomaszem Komendą, któremu wręczył mu swoją koszulkę meczową. Co prawda nie było to widoczne w telewizji, jednak na kanale youtube Łączy Nas Piłka pojawiło się wideo z tego zdarzenia. Poza tym 43-latek został zaproszony przez Jacka na kolejne zgrupowanie naszych piłkarzy, by się z nimi spotkać.

Wideo z tego zdarzenia znajdziecie na poniższym filmie od minuty 13:03.

Kim jest Tomasz Komenda?

Tomasz Komenda w 2000 roku został niesprawiedliwie aresztowany w związku z gwałtem i morderstwem 15-letniej dziewczyny w noc sylwestrową na przełomie lat 1996/1997. W 2004 roku usłyszał zarzuty i został on niesłusznie skazany na 12 lat więzienia. W następnych latach wspomniana kara została ostatecznie zwiększona do 25 lat pozbawienia wolności. W czasie odsiadki trzykrotnie próbował popełnić samobójstwo. Prokuratura wróciła do sprawy w 2016 roku, a Komenda został uniewinniony w maju 2018 roku, czyli 18 lat po aresztowaniu.

Sprawę Tomka Komendy zna zapewne większość z Polaków. Według sondażu Wirtualnej Polski z 2018 roku o jego sprawie słyszało 89% Polaków. Jeśli chcecie zagłębić się w tę sprawę, to jest ku temu okazja. We wrześniu tego roku premierę miał film pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, który wręcz idealnie oddaje fakty, a także emocje tamtych zdarzeń. Lektura obowiązkowa.

Michał Budzich