Piękne słowa Kloppa po debiucie Musiałowskiego. „Czeka wystarczająco długo”

Mateusz Musiałowski w końcu się doczekał i zadebiutował w seniorskiej drużynie Liverpoolu. Polak wystąpił przeciwko Sparcie Praga w 1/8 finału Ligi Europy. O jego grze oraz przyszłości w klubie wypowiedział się Juergen Klopp. 
20-latek od 2021 roku jest piłkarzem Liverpoolu. Do tej pory grał głównie w młodzieżowych drużynach, w których często zbierał dobre recenzje. Polak nie mógł liczyć jednak na występ w pierwszej drużynie, aż do minionego czwartku.

„Kolejny wspaniały dzieciak”

Musiałowski pojawił się na boisku w rywalizacji ze Spartą Praga w 1/8 Ligi Europy. W sumie na murawie spędził 17 minut i zaprezentował się dość dobrze. Angielskie media zauważyły jednak, że zżerała go trema. Juergen Klopp postanowił wypowiedzieć się szerzej o jego grze.

Zawodnicy rozwijają się w różnym tempie. On jest wyjątkowym talentem, ale my w klubie patrzymy na futbol w sposób specyficzny – powiedział Niemiec. 
Mateusz coraz lepiej się rozwija, dlatego uznałem, że to już czas. Mieliśmy wybór między kilkoma zawodnikami, ale uznałem, że trzeba dać mu te kilka minut, bo czeka na nie już wystarczająco długo. To jest kolejny wspaniały dzieciak – podsumował.