Pazdan o ofertach po EURO 2016. „Tego najbardziej żałuję”

Michał Pazdan udzielił wywiadu Sebastianowi Staszewskiemu na kanale „Po Gwizdku”. Były reprezentant Polski opowiedział o zamieszaniu związanym ze swoją osobą w trakcie i po EURO 2016.

Mógł reklamować wielkie firmy

Michał Pazdan był jednym z najlepszych piłkarzy Biało-Czerwonych podczas mistrzostw Europy w 2016 roku. Kibice nazywali go ministrem obrony narodowej, a sam piłkarz zyskał ogromną popularność. W rozmowie z Sebastianem Staszewskim zdradził, jakie firmy się z nim kontaktowały.

– Finansowo najlepsza była Rexona. Miałem też Ubera, Media Expert. Były takie historie, że ktoś chciał, abym przyjechał na casting i tylko za to miałem dostać pieniądze. Nie musiałem się na nic zgodzić, wystarczyło, żebym przyjechał i coś nagrał. W kontrakcie miałem taki zapis, że jak się nie zgodzę, to nic się nie stanie. Ale w tamtym okresie graliśmy co trzy dni. Nie byłem do tego przyzwyczajony i trudno było mi połączyć piłkę i świat zewnętrzny. Było tego za dużo na tak krótki okres – zdradził Michał Pazdan.

Został w Legii, chociaż miał oferty z zagranicy

Obrońca Jagiellonii Białystok przyznał Sebastianowi Staszewskiemu, że czekały na niego nie tylko oferty reklamowe. Wiele klubów z zagranicy interesowało się „ministrem obrony narodowej”. Mówiło się m.in. o transferze do Bordeaux, Betisu, Besiktasu czy Genoi.

– Tej oferty najbardziej żałuję [od Besiktasu przyp. red.]. Zabrakło mi wtedy doświadczenia, pewności siebie. Rozmawiałem później z prezesem Bogusiem Leśnodorskim. To było dzień przed końcem okienka, byliśmy w Warszawie, bo była przerwa na kadrę. Legia by dostała prawie 3 mln euro za 29-letniego zawodnika. Jakbym pojechał do biura prezesa i uparł się, że odchodzę, to powiedział, że by mnie puścił. Poza tym miałem inne oferty, ale wszystkie te propozycje opiewały na 1,5 mln euro. A w Legii nie było wtedy źle, więc zostałem – przyznał Pazdan.

Źródło: Interia Sport, Po gwizdku