Paweł Wszołek bliski opuszczenia Ekstraklasy! 29-latek dołączy do innego Polaka

Paweł Wszołek podjął decyzję ws. swojej przyszłości! Z informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl wynika, że 29-latek dołączy do klubu, w którym już gra jeden z Polaków.

Od dobrych kilku tygodni w Warszawie dyskutowało się o tym, czy Paweł Wszołek przedłuży umowę z Legią, czy też opuści klub. 29-letni piłkarz zwlekał z podjęciem decyzji. Dziś Tomasz Włodarczyk przekazał informację, że 11-krotny reprezentant Polski zmieni barwy klubowe. Przypomnijmy, że wcześniej klub nie porozumiał się ws. nowej umowy z Marko Vesoviciem. W związku z tym jedynym piłkarzem w kadrze, który mógłby występować na prawym wahadle, jest Josip Juranović.

Co dalej z Pawłem Wszołkiem?

Umowa Wszołka z Legią wygasa wraz z końcem czerwca, więc zainteresowany klub nie będzie musiał za niego płacić ani grosza. Tomasz Włodarczyk pisze, że Paweł Wszołek jest na najlepszej drodze do osiągnięcia porozumienia z Unionem Berlin! Jeśli transfer dojdzie do skutku, Tymoteusz Puchacz będzie miał w drużynie nowego kolegę.

Walka o puchary

Union Berlin ma za sobą dobry sezon w Bundeslidze, w której ostatecznie zajęli 7. miejsce. Dzięki temu „Die Eisernen” w przyszłej kampanii zagrają w kwalifikacjach do Ligi Konferencji UEFA. Dla 29-letniego Wszołka jest to w zasadzie ostatnia okazja do wyjazdu za granicę. O miejsce na prawym wahadle najprawdopodobniej powalczy z 34-letnim Trimellem, który pełni również funkcję kapitana.

Bogate doświadczenie z gry za granicą

Paweł Wszołek trafił do Legii na jesieni 2019 roku. Od tamtej pory w stołecznym klubie wystąpił w sumie w 60 oficjalnych spotkaniach. Wcześniej występował za granicą w takich klubach jak m.in. QPR, czy Sampdoria.

źródło: meczyki.pl

Michał Budzich