Paulo Sousa bliski powrotu na ławkę trenerską. Jest zainteresowanie z Serie A

Paulo Sousa wkrótce może wrócić na ławkę trenerską. Pojawiło się zainteresowanie ze strony dwóch klubów z Serie A. Informację przekazał sam Fabrizio Romano.
Polscy kibice znają Paulo Sousę głównie za sprawą jego pracy w reprezentacji Polski. Portugalczyk prowadził Biało-Czerwonych we wszystkich meczach w 2021 roku. W sumie jako selekcjoner reprezentacji Polski zanotował 15 spotkań. Poprowadził polską drużynę na EURO 2020 (1). W grudniu 2021 roku zdecydował się jednak na opuszczenie Polski.

Sousa opuścił Polskę na rzecz Brazylii. Portugalczyk zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski i postanowił objąć brazylijskie Flamengo. Po kilku miesiącach został zwolniony. W lutym 2023 roku przejął stery we włoskiej Salernitanie, jednak wytrzymał w niej zaledwie do października 2023 roku.
Od czasu zakończenia swojej pracy w Salernitanie Paulo Sousa pozostaje bezrobotny. Wkrótce może to jednak ulec zmianie. Jak informuje Fabrizio Romano, zainteresowanie Portugalczykiem wykazują dwa kluby Serie A. W ubiegłym tygodniu kontaktował się z nim Hellas Verona. Teraz z kolei Sousa jest faworytem do objęcia Cagliari.

Michał Budzich

Dodaj komentarz