Pablo Escobar przy Bułgarskiej. O sektorówce piszą nawet kolumbijskie gazety

Przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa na Kotle można było zobaczyć oprawę z podobizną Pablo Escobara. Wzmianka o sektorówce pojawiła się nawet w kolumbijskiej prasie.

Przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa kibice Kolejorza wyciągnęli na trybunie dopingującej podobiznę Pablo Escobara, a pod nią znajdował się podpis „piłka lub ołów”. Było to nawiązanie do słów barona narkotykowego „srebro albo ołów”, którymi zastraszał ludzi niechcących z nim współpracować. O oprawie napisał nawet kolumbijski dziennik „El Herando”.

Gigantyczna oprawa wywołała ogromne kontrowersje w Polsce, gdzie wielu ludzi interpretowało to jako presję na zawodników Lecha Poznań – możemy przeczytać w artykule

Postać Escobara nie jest dobrze wspominana w Kolumbii. Mieszkańcy tego kraju wolą rozmawiać o pozytywnych aspektach, niż wracać do smutnych faktów z przeszłości. Dominika Żółkowska, autorka bloga o Kolumbii mieszkająca w Ameryce Południowej, w rozmowie dla „Sportowe Fakty WP” przedstawiła, jak mieszkańcy tego kraju zareagowali na artykuł.

Dziennikarze tylko poinformowali o sytuacji, ale pojawiło się bardzo dużo negatywnych komentarzy. Kolumbijczycy do całej sytuacji podeszli wielkim internetowym hejtem. Ja o tej akcji dowiedziałam się od znajomego. Wysłał mi screenshota artykułu z Tweeta. Szczerze to było mi bardzo wstyd – skomentowała całą sytuację blogerka

Kacper Polaczyk