Oto najchętniej oglądane kluby w tym sezonie Ekstraklasy. Są zaskoczenia [RANKING]

Organizacja „Sponsoring Insight” opublikowała ranking najchętniej oglądanych polskich zespołów w rundzie jesiennej PKO BP Ekstraklasy. W zestawieniu pojawiło się kilka zaskoczeń, jak chociażby czwarte miejsce Zagłębia Lubin.
W środowy wieczór zostanie rozegrany ostatni mecz PKO BP Ekstraklasy w tym roku. Po 19. rozegranych kolejkach liderem tabeli nieoczekiwanie jest Śląsk Wrocław. Podium uzupełniają Jagiellonia Białystok i Lech Poznań. Z kolei w strefie spadkowej znajdują się ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Cracovia.
Po rundzie jesiennej organizacja „Sponsoring Insight” przedstawiła dane dotyczące oglądalności poszczególnych polskich klubów. Pod uwagę brano oglądalność meczów transmitowanych na antenie „Canal+” i „Canal+ Sport”. Raport przygotowano na bazie danych Nielsen Media. Ranking ustalono wg skumulowanego AMR (AMR – średnia oglądalność minutowa).
Na szczycie zestawienia znalazł się Lech Poznań. Mecze Kolejorza w rundzie jesiennej PKO BP Ekstraklasy oglądało ponad 1,6 miliona osób. Minimalnie gorzej wypadła Legia. Podium uzupełnił Górnik Zabrze, który zbliżył się do oglądalności na poziomie 1,4 mln. Na dnie zestawienia znalazła się Puszcza Niepołomice z oglądalnością na poziomie niespełna 800 tysięcy. Całe zestawienie na grafice poniżej.
Michał Budzich