Ostre słowa o Piotrze Zielińskim. „Musimy go bić po d***e”

Piotr Zieliński brylował w kilku ostatnich meczach Napoli. Pomocnik od lat uważany jest za jednego z najbardziej uzdolnionych technicznie polskich zawodników. Za grę w reprezentacji regularnie spadają na niego jednak ogromne głosy krytyki. W rozmowie ze „Sport”ostro na jego temat wypowiedział się Jacek Bąk.

Wielu dziennikarzy uważa, że 26-latek daje za mało w swoich występach w kadrze. Do tego grona dołączył ostatnio także Jacek Bąk. Były reprezentant Polski został poproszony przez „Sport” o skomponowanie swojego składu na Euro. W wyjściowej „jedenastce” pominął Zielińskiego i umieścił go na ławce rezerwowych.

„Musimy go bić po d***e”

Początkowo 47-latek zapomniał zupełnie o piłkarzu Napoli. W linii pomocy wspomniał natomiast o Jakubie Moderze czy Przemysławie Płachecie. Pojawił się także Kamil Grosicki, ale do tematu „Zielka” wrócił po chwili.

Były stoper uważa, że nie możemy dłużej czekać, aż pomocnik odpali w kadrze. Bąk wierzy, że piłkarz z takim talentem musi się przełamać, ale męczy go już jego wątła psychika.

„Musimy go bić po d***e, żeby coś zmienił w sobie. Psycholog, jazda na rowerze, obojętnie co… Problem leży w jego głowie, bo umiejętności posiada” – Podsumował 56-krotnego reprezentanta Polski.

Zobacz pokaz umiejętności Zielińskiego. Dwie „dziury” w meczu z Interem [WIDEO]

Powinien być liderem

Były kadrowicz nie neguje umiejętności pomocnika. Według niego 26-latek powinien być liderem reprezentacji, czego na razie wciąż nie pokazuje. Bąk ma nadzieję, że zacznie udowadniać to niebawem, bo nie możemy czekać na niego kilka kolejnych lat.

Jak na razie piłkarz Napoli w kadrze wystąpił 56 razy. W swoich dotychczasowych występach strzelił 6 bramek i zanotował 10 asyst. W reprezentacji zadebiutował w 2013 roku.