Ostre słowa Jacka Magiery nt. swojego piłkarza. „Dzisiaj nie chcę go widzieć w szatni”

Jacek Magiery wypowiedział się na temat sytuacji jednego ze swoich piłkarzy. Nowy-stary trener Śląska Wrocław nie przebierał w słowach.

Pierwsza kadencja Jacka Magiery w roli trenera Śląska Wrocław miała miejsce między marcem 2021 a marcem 2022 roku. Po nieco ponad rocznej przerwie 46-latek wrócił do pracy. Przez cały okres przerwy od pracy Magiera był wciąż związany umową z wrocławskim klubem. Pierwszy mecz po powrocie zakończył się porażką Śląska z Górnikiem Zabrze 0-2.

Jacek Magiera jest trenerem Śląska Wrocław od zaledwie kilku dni. W obliczu walki o utrzymanie w Ekstraklasie w szatni wrocławskiego klubu potrzebny jest swego rodzaju wstrząs. W meczu z Górnikiem Zabrze trener Magiera zdecydował się na odważną decyzję, nie umieszczając w kadrze meczowej Erika Exposito.

Jak się okazało, Erik Exposito ma problemy z nadwagą. Na temat sytuacji hiszpańskiego napastnika wypowiedział się Jacek Magiera na łamach „Prawdy Futbolu”.

– Exposito dostał rozpiskę treningów i limit wagi, z jakim ma się stawić w klubie. Gdzie on te treningi zrobi – nie interesuje mnie to. Może w górach, może nad morzem, może gdziekolwiek. Dzisiaj nie chcę go widzieć w szatni. Zawodowcy mają o siebie dbać – powiedział Jacek Magiera na łamach „Prawdy Futbolu”, cytowany przez „Śląsknet”.

Michał Budzich