Organizacyjny chaos. Tegoroczne Copa America może zostać odwołane!

Wciąż nie wiadomo gdzie zostanie rozegrane Copa America, którego start zapowiadano na 13 czerwca. Według dziennikarza O Globo, w poniedziałek o 14:00 dojdzie do kryzysowego posiedzenia, podczas którego zapadną decyzje ws. turnieju.

Covid i zamieszki pokrzyżowały plany

Początkowo ustalono, iż Copa America odbędzie się w Argentynie i Kolumbii. Turniej miał się rozpocząć 13 czerwca, jednak dwa tygodnie przed tą datą wiadomo, że plan organizatorów się kompletnie nie układa.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w Copa America zagra 10 drużyn. Wcześniej w turnieju uczestniczyło dwanaście państw. CONMEBOL zrezygnował z zaproszenia dwóch ekip spoza Ameryki Południowej.

Sytuacja polityczna w Kolumbii zmusiła to państwo do wycofania się z organizowania turnieju. Na ulicach państwa trwają zamieszki. Ponadto, w niedzielę odebrano prawa do organizacji Argentynie. CONMEBOL argumentuje to tym, że w kraju dochodzi do wielu zakażeń koronawirusem.

Odwołają turniej?

Według Martina Fernandeza z O Globo o godzinie 14:00 polskiego czasu dojdzie do posiedzenia ws. Copa America. Podobno jednym z wariantów jest odwołanie turnieju.

Źródło: TVP Sport, O Globo