Ogromne zniszczenia po Wielkich Derbach Śląska. Zdewastowane toalety, wyrwane drzwi i wiele więcej

Po Wielkich Derbach Śląska doszło do ogromnych zniszczeń w sektorze gości. O stratach poinformował gospodarz meczu, Ruch Chorzów.

Za nami 123. Wielkie Derby Śląska między Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Tym razem zwycięsko z derbowego pojedynku wyszli piłkarze z Zabrza. Lukas Podolski i spółka odnieśli zwycięstwo na wyjeździe wynikiem 2:1. Derbowe starcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło ponad 38 tysięcy osób.

Niestety, wielkie piłkarskie święto nie przebiegło bez negatywnych wydarzeń. Pomimo zwycięstwa kibice Górnika Zabrze postanowili zdemolować infrastrukturę na Stadionie Śląskim. Trwa szacowanie strat. Komunikat w tej sprawie wydał Ruch Chorzów.

Jak czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów, do największych zniszczeń doszło w sektorze gości. Zniszczone zostały toalety. W łazienkach zostały wyrwane drzwi, kabiny WC, grzejniki, a nawet kafelki ze ścian. Doszło nawet do ataku na serwerownię, do której wejście zostało wyłamane. A w środku serwerowni zostały powyrywane kable. Nie wiadomo, jakie będą koszty poniesionych straty. Klub planuje pociągnąć to odpowiedzialności sprawców tej rozróby.

–  Trwa szacowanie strat, ale już teraz pewnym jest, iż będą to niebagatelne kwoty, których pokrycia będziemy oczekiwać od sprawców jako organizator imprezy masowej, zgodnie z literami prawa powszechnego i związkowego – czytamy.


źródło: ruch chorzów

fot. Ruch Chorzów

Michał Budzich