Oceniono szanse Polski na EURO 2024. „Superkomputer” był bezlitosny

Portal statystyczny „Opta” przy wykorzystaniu „Superkomputera” ocenił szanse poszczególnych reprezentacji na EURO 2024. W przypadku reprezentacji Polski szanse na końcowy sukces nie są zbyt wysokie.
Do Mistrzostw Europy 2024 już coraz mniej czasu. Turniej w Niemczech odbędzie się między 14 czerwca a 14 lipca tego roku. Reprezentacja Polski do rywalizacji przystąpi 16 czerwca. Tego dnia zmierzy się z Holandią. W kolejnych dniach Polacy zagrają w fazie grupowej jeszcze z Austrią i Francją.

Szanse poszczególnych reprezentacji na EURO postanowił wyliczyć serwis statystyczny „Opta”. W tym celu wykorzystał „Superkomputer”. Po przeprowadzeniu 10 tysięcy symulacji opublikowano wyniki.

Według wyliczeń „Opty” największe szanse na Mistrzostwo Europy ma Anglia. Prawdopodobieństwo wygrania turnieju przez Anglików określono na 19,9%. Tuż za Anglią jest Francja wraz z 19,1%. Kolejne w zestawieniu Niemcy mają dużo mniejsze na końcowy triumf, co zostało ocenione na 12,4%.
W przypadku Polski prawdopodobieństwo zwycięstwa w turnieju to zaledwie 0,8%. Pod tym względem gorszych jest tylko 6 drużyn. Szansa Polaków na finał to 2,6%. Na dotarcie do półfinału Polacy mają z kolei 7,7% szans. Osiągniecie ćwierćfinału zostało wyliczone na poziomie 20,1%

 

Michał Budzich

Dodaj komentarz