Obiecujący występ Vitora Roque. W mediach pojawiło się mnóstwo pochwał [REAKCJE]

Vitor Roque zadebiutował w barwach FC Barcelony. Pomimo zmarnowania jednej dogodnej sytuacji Brazylijczyk został pozytywnie oceniony przez kibiców i ekspertów.
Przed kilkoma dniami potwierdzono transfer Vitora Roque. FC Barcelona zapłaciła za brazylijskiego napastnika 40 milionów euro. 18-latek związał się z Barcą umową do 2031 roku.
Vitor Roque trenuje z FC Barceloną zaledwie od kilku dni. Mimo to znalazł się on w kadrze na czwartkowy pojedynek z Las Palmas. Co więcej, Brazylijczyk otrzymał szansę debiutu. Pojawił się on na murawie w 78. minucie gry, kiedy zastąpił Ferrana Torresa. Robert Lewandowski opuścił boisko nieco wcześniej.
Vitor Roque otrzymał zaledwie kilkanaście minut gry w meczu z Las Palmas. Tak krótki czas wykorzystał całkiem dobrze. Szczególnie w oczy rzucał się jego pressing. Po jego wejściu na boisko trzykrotnie zrobiło się zamieszanie pod bramką Las Palmas. Wszystkie te trzy sytuacje znajdują się na nagraniu poniżej.
Robert Lewandowski opuścił boisko w 72. minucie gry. Zastąpił go Joao Felix. Nie przywykliśmy do tego, by Lewy opuszczał boisko przed końcem meczu. Po wczorajszym spotkaniu Xavi wytłumaczył swoją decyzję.

– Zmiana Lewandowskiego wynika z tego, że potrzebowaliśmy piłkarzy, którzy grają głębiej tak jak Vitor Roque i Ferran. Piłkarze muszą zrozumieć, że rywalizacja jest duża, ale wszyscy otrzymają swoje szansę – przekazał Xavi.

W sieci można znaleźć mnóstwo pochwał w kierunku Vitora Roque po jego debiucie. Kibice i dziennikarze chwalą go przede wszystkim za pressing i poruszanie się. Pojawiły się także porównania do Roberta Lewandowskiego. W mediach można przeczytać, że Brazylijczyk przez kilkanaście minut zrobił więcej na boisku, niż Polak przez ponad 70. Poniżej część z tych komentarzy.

„Roque w 5 minut dał więcej opcji do zagrania partnerom niż Robert przez 80 minut.”

„Pokazał dużo pasji i chęci zdobycia bramki, zdecydowanie obiecujący start.”

„Bardzo fizyczny, coś, co Lewy zatracił. Szkoda niewykorzystanej sytuacji, ale coś mi mówi, że nasi inni napastnicy by się tam nawet nie znaleźli.”

„Lepszy niż Lewandowski.”

„Był znakomity, nie mogę doczekać się pierwszej bramki.”

„Nie lubię tego typu porównań, ale wokół Lewandowskiego z ostatnich trzech/czterech miesięcy panował taki marazm, że faktycznie Roque w te kilkanaście minut pokazał, że na dziś jest dla Barcelony dużo bardziej wartościowy. Samym ruchem do piłki robi różnicę względem RL.”

Roque ma w sobie coś z dzika. A to dobrze wróży”


źródło: Twitter

Michał Budzich