Niels Frederiksen opowiedział o celach w Lechu Poznań. Wymienił 3 aspekty [WIDEO]

Nowy trener Lecha Poznań, Niels Frederiksen, udzielił wywiadu klubowym mediom. Duńczyk opowiedział między innymi o celach w swojej nowej pracy. Poruszył też kilka innych tematów.
Niels Frederiksen został nowym trenerem Lecha Poznań. Obecny sezon w roli pierwszego trenera dokończy jednak Mariusz Rumak. Duński szkoleniowiec przejmie stery dopiero od nowego sezonu. 53-latek związał się z Kolejorzem dwuletnią umową.

W rozmowie na łamach klubowych mediów Frederiksen opowiedział o celach w swojej nowej pracy. Duńczyk stwierdził, że ma 3 główne zadania do zrobienia w Poznaniu. Są to: dobre wyniki, rozwój oraz wywołanie ekscytacji u kibiców.

– Myślę, że zaczynając moją pracę tutaj, mam trzy główne zadania. Pierwszym będzie oczywiście osiąganie dobrych wyników. Jestem tutaj, żeby wygrywać trofea, by walczyć o mistrzostwo. Żeby grać w europejskich pucharach (…) – rozpoczął Niels Frederiksen.

– Drugim zadaniem będzie oczywiście rozwój. Rozwinąć klub, rozwinąć poszczególnych piłkarzy. I nie mówię tylko o młodych piłkarzach, ale także o tych bardziej doświadczonych. Rozwinąć wszystkich, z którymi pracuję – stwierdził Duńczyk.

– Trzecim naprawdę ważnym zadaniem będzie wywołanie ekscytacji. Aby ekscytować fanów naszą grą. Musimy zadbać o tę całą pasję, która jest wokół klubu i na stadionie – dodał.
Bez wątpienia Niels Frederiksen stanie przed wysokimi wymaganiami, szczególnie u kibiców Kolejorza. Jak stwierdził w ostatnio udzielonym wywiadzie, to nie powinno być dla niego problemem. Wysokie oczekiwania są jest jednym z powodów, dla których trafił do Poznania.

– Jednym z powodów, dlaczego jestem tutaj, są wysokie oczekiwania. Lubię pracować w środowisku, w którym są wysokie oczekiwania. I gdzie ambicje są wysokie. Jestem tu po to, by tworzyć wyniki. Jestem tu, by zdobywać trofea. Postaramy się zdobyć mistrzostwo. Chcielibyśmy zagrać w Europie, w fazie grupowej – skomentował Frederiksen.


fot. Lech Poznań (YouTube)

Michał Budzich

Dodaj komentarz