Nowy piłkarz Manchesteru United ukarany finansowo! 18-latek trafił do Europy na lewych papierach

Amad Diallo, nowy zawodnik Manchesteru United, ma do zapłacenia wysoką karę. Wszystko dlatego, że piłkarz trafił do Europy posługując się fałszywymi dokumentami.

Wielkie nadzieje

Amad Diallo trafił do Atalanty w 2015 roku. Przez ten czas 18-latek przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowej akademii, aż w końcu trafił do pierwszej drużyny, gdzie rozegrał 5 spotkań. Iworyjczyk we wrześniu 2020 roku przeszedł do Manchesteru United za kwotę 37 milionów funtów. Diallo nie zdążył jeszcze zadebiutować w pierwszej drużynie.

Fałszywe dokumenty

18-latek ma do zapłacenia karę w wysokości 42 tysięcy funtów nałożoną przez Włoski Związek Piłki Nożnej. Diallo trafił na Półwysep Apeniński na podstawie fałszywych dokumentów oraz z nieprawdziwymi rodzicami. Wszystko dlatego, aby przeprowadzić się z Wybrzeża Kości Słoniowej do Europy. Identyczną grzywnę nałożono również na jego brata, Hameda Diallo, który reprezentuje barwy Sassuolo. Dzięki karze pieniężnej piłkarskie rodzeństwo uniknęło kary więzienia.

Cała sprawa jest skomplikowana. Dochodzenie dotyczyło grupy handlarzy dziećmi, którzy mieli przerzucić braci Diallo z Afryki do Włoch. Fałszywe dokumenty miały pomóc im w podpisaniu kontraktów z młodzieżowymi klubami. Kilka spraw nadal pozostało niewyjaśnionych. Nie wiadomo czy „Amad Diallo” to prawdziwe nazwisko zawodnika Czerwonych Diabłów oraz czy Hamed jest jego bratem.

Kacper Polaczyk