Nowy klub będzie musiał słono zapłacić za sprowadzenie Szymańskiego. „Latem może odejść”

Kadir Onur Dincer z dziennika „Milliyet” wypowiedział się na temat Sebastiana Szymańskiego w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” (całość TUTAJ). Turecki dziennikarz uważa, że transfer Polaka w zimowym oknie transferowym jest mało prawdopodobny.
Co dalej?

Świetna forma Sebastiana Szymańskiego zaowocowała sporym zainteresowaniem ze strony europejskich klubów. Wiele wskazuje na to, że były piłkarz Legii Warszawa nie odejdzie z Turcji w zimowym oknie transferowym. Między innymi takie doniesienia przekazał Kadir Onur Dincer.
– W transfer zimą nie wierzę, bo Fenerbahce walczy o bardzo ważne dla klubu mistrzostwo, gra też w Lidze Konferencji, ale latem Szymański może odejść – powiedział dziennikarz „Milliyet” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”.
Lewandowski powinien usiąść na ławce? Bezlitosne wyniki ankiety wśród kibiców [CZYTAJ]

Polskie źródło przedstawiło nowe informacje w sprawie potencjalnej sprzedaży Szymańskiego. Według „Przeglądu Sportowego Onet” reprezentant Polski będzie kosztował minimum 30 milionów euro. Część zysku trafi jednak do rosyjskiego Dinama.

– Z tego, co słyszeliśmy od osoby zorientowanej w sytuacji, 30 mln euro to minimum, jakie trzeba będzie wyłożyć za Polaka. Ponadto, jak słyszeliśmy, Fenerbahce będzie musiało część tej kwoty oddać Dinamu, które dlatego zgodziło się sprzedać go dość tanio, jak na obecną wartość Polaka (w momencie transferu wg transfermarkt.de był wyceniany na 18 mln euro). Oczywiście inna sprawa, że w obecnej sytuacji politycznej i biorąc pod uwagę niechęć piłkarza do powrotu do Rosji, Dinamo nie miało najmocniejszej pozycji negocjacyjnej – czytamy.

Rozwój w Fenerbahce

Piłkarz z Białej Podlaskiej w bieżącym sezonie zagrał w 29 spotkaniach w barwach Fenerbahce. W tym czasie zanotował 11 trafień oraz 11 asyst. Tureckie media są pod wrażeniem formy polskiego piłkarza. Do tego grona należy również Kadir Onur Dincer.
– Stał się bardzo ważnym zawodnikiem, obok Dzeko i Tadicia, najważniejszym, jeśli chodzi o ofensywę Fenerbahce. Pokazują to statystyki, ale jego wkład w grę jest większy, niż to, co widać w liczbach. Pomaga też w defensywie i zawsze walczy o piłkę – przyznał.

– Szymański udowodnił, jak klasowym jest piłkarzem. Chyba nikt nie spodziewał się po nim tak wysokiego poziomu gry w pierwszym sezonie w Fenerbahce. A on bardzo szybko się zaadaptował i pokazuje swoje możliwości. To jeden z najlepszych pomocników w lidze – podsumował dziennikarz „Milliyet”.

Reprezentant Polski będzie miał szansę na poprawę swojego dorobku w nadchodzących derbach Stambułu. Fenerbahce zmierzy się z Galatasaray w ramach Superpucharu Turcji. Początek spotkania zaplanowano na piątek 29 grudnia o godzinie 18:45.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet