Nowe wieści ws. urazu Krystiana Bielika. Polak wciąż czeka na operację

Przed kilkunastoma dniami Krystian Bielik po raz drugi w ciągu kilkunastu miesięcy doznał bolesnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Nie wiadomo kiedy Polak wróci na boisku i nie wiadomo, kiedy przejdzie operację.

Odnowiona kontuzja Krystiana Bielika

Krystian Bielik po raz pierwszy zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie w styczniu 2020 roku. Nieco ponad rok później Polak doznał tej samej kontuzji, a co najgorsze – oberwało to samo kolano.

Po pierwszym urazie 23-latek radził sobie fenomenalnie i zdecydowanie był najjaśniejszą postacią Derby County. Kontuzji doznał w meczu w Bristol, w którym w pewnym momencie upadł na murawę z bolesnym krzykiem. Po kilku dniach stwierdzono, że doszło do ponownego naruszenia więzadeł krzyżowych w tym samym kolanie co przed rokiem.

ZOBACZ: Bielik wrócił po kontuzji i miażdży Championship. Polski orzeł rozpościera skrzydła

Kiedy Polak przejdzie operację?

Jak mówi ojciec piłkarza – Dariusz Bielik – Krystian wciąż nie przeszedł operacji i na ten moment nie wiadomo, kiedy do niej dojdzie. Termin najpewniej poznamy w przyszłym tygodniu.

– W tamtym tygodniu był w Londynie u tego samego lekarza, który operował Krystiana, kiedy uszkodził więzadła po raz pierwszy. Operacja będzie wykonana tym samym sposobem, jednak materiał będzie pobierany z innej części nogi – powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Dariusz Bielik.

– W poniedziałek konsultowali to z lekarzem klubowym i tym z Londynu. Była chęć, żeby wizyta odbyła się w czwartek. Ostatecznie podjęto decyzję, że najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu. Więc dokładny termin nie jest jeszcze znany – dodał ojciec piłkarza.

ZOBACZ: Ojciec Krystiana Bielika zabrał głos w sprawie kontuzji syna. „Jest załamany”

źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich