Nowe informacje ws. EURO! UEFA skłania się ku rozegraniu turnieju w jednym kraju

Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri podał nową informację ws. nadchodzących Mistrzostw Europy. UEFA rozpatrzy możliwość rozegrania turnieju w jednym kraju, a najbliżej organizacji całego przedsięwzięcia jest Anglia.

Co dalej z EURO 2020(1)?

Wciąż nie jesteśmy pewni, jaki format przyjmie turniej o Mistrzostwo Europy w piłce nożnej. Początkowo zmagania miały się odbyć w poprzednim roku, jednak zostały one przełożone na kolejny w związku z pandemią koronawirusa. Kolejną możliwą zmianą jest rezygnacja z przeprowadzenia turnieju w 12 miastach z 12 krajów. Jak podaje Tancredi Palmeri, UEFA jest coraz bliżej podjęcia decyzji o organizacji EURO w jednym kraju.

Mistrzostwa Europy w Anglii?

Według wspomnianego Palmeriego UEFA coraz przychylniej patrzy na możliwość rozegrania turnieju w jednym kraju. Zdaniem Włocha najbliżej organizacji rozgrywek jest Anglia.

– Najprawdopodobniej Euro 2021 odbędzie się wyłącznie w Anglii, ponieważ UEFA rozważa format z jednym gospodarzem turnieju, a Anglia jest tym, który ich zdaniem ​​jest w najlepszej sytuacji, aby to zrobić. Decyzja ma zapaść w połowie kwietnia – podaje Palmeri.

Doświadczenie Anglików

W historii piłki nożnej Anglia dwukrotnie organizowała turniej rangi mistrzowskiej. W 1966 roku na Wyspach odbył się Mundial, który padł łupem gospodarzy. Anglicy mniej szczęścia mieli na „swoich” Mistrzostwach Europy w 1996 roku. Wówczas odpali w półfinale rozgrywek, gdzie uznali wyższość Niemców.

Michał Budzich