Jest plan na naprawę usterki na Stadionie Narodowym. Wszystko wymaga jednak czasu

Przed kilkoma dniami wykryto awarię na Stadionie Narodowym. Dziś prezes obiektu przekazał nowe informacje. Poznaliśmy plan naprawy usterki.

W ubiegłym tygodniu poinformowano o awarii na PGE Narodowym w Warszawie. Podczas rutynowej kontroli wykryto pewne nieprawidłowości związane z konstrukcją obiektu. Na jednym z elementów ruchomego dachu zostały zauważone pęknięcie. Usterka dotyczyła ważącej 60 ton iglicy. Więcej na ten temat pisaliśmu TUTAJ i TUTAJ.

Bartłomiej Drągowski nie jedzie na mundial! Wiemy, kto go zastąpi [CZYTAJ]

Przełożony mecz

W związku z wykrytymi nieprawidłościami zarządzający obiektem podjęli decyzję o odwołaniu wszystkich najbliższych wydarzeń, który miały się na Stadionie Narodowym. Decyzja dotyczy także środowego meczu Polska-Chile. Piłkarski pojedynek odbędzie się na stadionie Legii Warszawa.

Jan Bednarek opisał najgorszą porażkę w karierze. „Nie mogłem tego przeżyć” [CZYTAJ]

Plan

Nowe informacje w sprawie stanu obiektu przekazał jego prezes, Włodzimierz Dola. Poznaliśmy plany na naprawę usterki.

– Mamy dzisiaj spotkanie z inżynierami, z projektantami. Jesteśmy po obserwacjach weekendowych usterki i pewnie wtedy dostaniemy status. Jeżeli chodzi o kwestie związane z usterką, to projektant, czyli firma SBP kończy prace projektowe nad wzmocnieniem konstrukcji – przekazał Włodzimierz Dola.

– Kierunek jest znany. Zostaną odlane specjalne elementy, które stworzą taki by-pass na tym łączeniu. On wzmocni wszystko, tak, żeby ciężar nie był osadzony tylko na tym elemencie, który jest uszkodzony, tylko żeby rozchodził się na pozostałe elementy. Kwestia zaprojektowania tego i zbudowania wymaga czasu – przekazał.


źródło: Przegląd Sportowy Onet

Michał Budzich