Nietypowy pomysł Mateusza Borka. Superpuchar Polski rozegrany za granicą?

Mateusz Borek podzielił się nietypowym pomysłem na rozegranie Superpucharu Polski. Jego zdaniem taki mecz mógłby zostać rozegrany za granicą. Wskazał nawet konkretne miejsce. Pomysł poparł inny dziennikarz.
W sobotni wieczór Mateusz Borek wrzucił na swojego Twittera ciekawy wpis. Dziennikarz i komentator piłkarski podzielił się osobliwym pomysłem na zorganizowanie meczu o Superpuchar Polski. Zdaniem Borka taki mecz mógłby zostać rozegrany za granicą. Wskazał konkretnie Chicago. W mieście tym mieszka wyjątkowo dużo Polaków. Mateusz Borek pisze, że w takim przypadku nie powinno być problemu z wyprzedaniem wszystkich biletów. Zaproponował także, by rozegrać takie spotkanie podczas wrześniowej przerwy reprezentacyjnej.

Na wpis Mateusza Borka odpowiedział prezes Wisły Kraków, Jarosław Królewski. Jego zdaniem takie rozwiązanie mogłoby mieć sens, jeśli rywalizacja rozstrzygnęła się w dwumeczu. Jeden mecz na Stadionie Narodowym, a drugi za granicą.
Pomysł Mateusza Borka poparł Żelisław Żyżynski. Dziennikarz „Canal+” napisał, że jest to rewelacyjny pomysł. Mimo pozytywnych opinii ekspertów taki pomysł nie spodobał się chyba większości kibiców.

Michał Budzich