Nietypowy apel Mateusza Borka do polskich naukowców. „Sklonujcie nam Piotra Zielińskiego”

Mateusz Borek w humorystyczny sposób zwrócił się do polskich naukowców. Dziennikarz poprosił o sklonowanie Piotra Zielińskiego dla naszej reprezentacji.

Za nami pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. Debiutu portugalskiego selekcjonera zdecydowanie nie można zaliczyć do udanych. Na inaugurację eliminacji EURO 2024 Biało-Czerwoni przegrali z reprezentacją Czech 1-3. Poza niekorzystnym wynikiem wiele do życzenia pozostawiała również gra całego zespołu na przestrzeni całego meczu. Problemem jest znalezienie jakichkolwiek pozytywów z tego pojedynku.

W meczu z Czechami cały zespół zagrał poniżej oczekiwań. Jeśli jednak trzeba by wyróżnić jakichś polskich piłkarzy, które zaprezentowali się z pozytywnej strony, to należałoby wskazać Wojciecha Szczęsnego i być może Piotra Zielińskiego. Piłkarz Napoli, szczególnie w drugiej połowie meczu, próbował wziąć ciężar rozgrywania akcji na swoje barki. Niestety, niemalże w każdej sytuacji był on osamotniony. Kiedy Zieliński miał piłkę, to nie miał on jej komu zagrać, jego koledzy nie tworzyli mu opcji do rozegrania. Humorystycznie do tej kwestii podszedł Mateusz Borek. Dziennikarz zażartował, że naszej reprezentacji potrzebnych jest trzech Piotrów Zielińskich.

– Zwrócę się w tej chwili z apelem do polskich naukowców. Także panowie naukowcy, genetycy, bardzo proszę sklonujcie nam Piotra Zielińskiego. Potrzebujemy trzech takich zawodników w środkowej strefie, żebyśmy poprawili naszą grę jeśli chodzi o kreację i tworzenie sytuacji – zaapelował Mateusz Borek.

Michał Budzich