Nietypowa prośba Kamila Stocha. PZN zaakceptował propozycję skoczka

Kamil Stoch zwrócił się z nietypową prośbą do Polskiego Związku Narciarskiego. Federacja przystała na prośbę legendarnego skoczka.
W marcu zakończył się zimowy sezon w skokach narciarskich. Po Kryształową Kulę za Puchar Świata sięgnął Stefan Kraft. Podium uzupełnili Ryoyu Kobayashi i Andres Wellinger. Klasyfikacja drużynowa padła łupem Austrii.

Sezon 2023/2024 nie potoczył się po myśli polskich skoczków. Najlepszy z nich, Aleksander Zniszczoł, zakończył rywalizację w Pucharze Świata dopiero na 19. miejscu. Piotr Żyła był 25. a tuż za jego plecami znalazł się Kamil Stoch.

Po zakończeniu sezonu Kamil Stoch zwrócił się z nietypową prośbą do władz Polskiego Związku Narciarskiego. 36-latek zwrócił się z prośbą o indywidualne przygotowanie się do kolejnego sezonu. Skoczkowi miałby towarzyszyć trener osobisty.

– Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie – czytamy w oświadczeniu PZN.
Polski Związek Narciarski przystał na prośbę legendarnego skoczka. Federacja poinformowała, iż zajmie się teraz przygotowaniem odpowiednich warunków dla swojego podopiecznego. PZN chce jednak szczegółowo omówić tę decyzję, by znaleźć jak najbardziej optymalne rozwiązanie. W przyszłym miesiącu mają zostać omówione warunki ramowe. O szczegółach PZN poinformuje opinię publiczną.

– Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha i zajmie się stworzeniem ramowych warunków dla indywidualnego przygotowania do sezonu. Rozpatrzenie niniejszego wniosku stanowi gest dobrej woli Polskiego Związku Narciarskiego wobec Kamila Stocha, oparty na osiągnięciach sportowca – przekazała federacja.

Michał Budzich

Dodaj komentarz