Niepokojące informacje nt. Macieja Skorży. Trener zamierza rozstać się z piłką

Z Japonii dobiegają niepokojące informacje w kwestii przyszłości Macieja Skorży. Polski szkoleniowiec ma się niebawem rozstać z Urawa Red Diamonds. Co więcej, ma to być ostatni klub, który poprowadzi w swojej karierze. 
Skorża związał się z japońskim futbolem w lutym bieżącego roku. Szybko zyskał sympatię kibiców i piłkarzy, wygrywając Azjatycką Ligę Mistrzów. W trwającym sezonie Urawie idzie już nieco gorzej na ligowych boiskach, ale wciąż walczy w kolejnej edycji ALM. Dodatkowo zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata, więc Polak wciąż ma szansę na zdobycie kolejnych trofeów.
Ostatni klub?

Choć Skorża zbudował już w pewnym stopniu swoją markę w Azji, to wiele wskazuje na to, że niebawem zakończy się jego przygoda. Portal nikkansport.com przekazał, że trener poinformował już swoje szefostwo o planowanym odejściu z klubu. Co więcej, miał już wypracować porozumienie, korzystne dla obu stron.
Powodem nagłej decyzji 51-latka mają być sprawy prywatne. W mediach przebąkuje się o kwestiach rodzinnych, ale te nie zostały jeszcze potwierdzone. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu minionego roku, kiedy Skorża rozstawał się z Lechem Poznań. Tym razem jednak Polak ma ponoć zakończyć trenerską karierę.
Jak dotąd 51-latek może się pochwalić całkiem niezłym bilansem za sterami Urawy. Wygrał 23 z 54 rozegranych meczów. Zremisował 20 z nich, a 11 razy przegrał.