Niecodzienny gest niemieckich kibiców! Dwukrotnie wypełnili stadion

Mimo braku możliwości wejścia na stadion kibice Dynama Drezno wykupili 72 tysiące biletów na mecz przeciwko SV Darmstadt 98. Każda wejściówka została uhonorowana balonem, który przymocowano na trybunie. Niestety porządkowi jeszcze przed spotkaniem usnęli część z nich z powodu silnego wiatru.

Wsparcie w dobie pandemii

W czasach pandemii koronawirusa znaczna część światowej gospodarki cierpi. Wsparcia potrzebują również kluby piłkarskie, które mimo rozgrywania spotkań borykają się z problemami finansowymi. Z pomocą przychodzą kibice, tak, jak to miało miejsce w przypadku Dynama Drezno. Kibice trzecioligowca wykupili 72 tysiące wirtualnych biletów na stadion, który może pomieścić nieco ponad 32 tysiące osób. Każda zakupiona wejściówka została uhonorowana balonem, które przymocowano na widowni.

Przed meczem nad stadionem zerwał się silny wiatr, który poluzował wiązania balonów. Sędzia główny, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zawodników, zdecydował o usunięciu części z nich. Jeszcze przed meczem porządkowi mieli pełne ręce roboty, ponieważ musieli zutylizować 30 tysięcy balonów, aby nie dostały się one na murawę.

Ostatecznie Dynamo Drezno musiało uznać wyższości rywali i przegrało wtorkowy mecz przeciwko SV Darmstadt 98 0:3.

Kacper Polaczyk