Nie tylko punkty, ale i wielkie pieniądze! Wiemy ile zarobił Lech na wczorajszej wygranej

Jak mówi stare przysłowie „do trzech razy sztuka”. Dwa pierwsze mecze Lecha w fazie grupowej LE kończyły się porażkami z Benficą oraz z Glasgow Rangers. W trzecim starciu zdołali pokonać belgijski Standard Liege 3:1.

Wczorajszy mecz w Lidze Europy był dla Lecha niesłychanie ważny. Potencjalna porażka praktycznie przekreśliłaby szanse Polaków na wyjście z grupy. Trener Dariusz Żuraw, w przeciwieństwie do trenera gości, miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników pierwszej drużyny, a tym samym poprowadził swoich chłopaków do zwycięstwa.

Zdobyte wczoraj 3 punkty utrzymują Kolejorza przy tlenie, a szanse na awans wciąż są. Niemniej ważne od punktów w tabeli są również pieniądze, które Lech zarobił na zwycięstwie.

Ile zarobił Lech Poznań na wygranej ze Standardem Liege?

Na samym wczorajszym zwycięstwie Lech zarobił 570 tysięcy euro. Dla porównania Kolejorz w zimę sprowadził do siebie Daniego Ramireza za… około 500 tysięcy euro. Hiszpan może nie jest najjaśniejszą postacią Lecha w tym sezonie, niemniej jednak jest kluczowym elementem w układance Dariusza Żurawia.

Łączne zarobki Kolejorza w Lidze Europy

Lech swoje poczynania w tym sezonie europejskich pucharów rozpoczynał od 1. rundy eliminacji, a za każdą rundę otrzymywał bonusy. Za zwycięstwo z Valmierą Lech zarobił 240 tysięcy euro, za pokonanie Hammarby 260 tysięcy, za wyeliminowanie Apollonu do poznańskiej kasy wpłynęło 280 tysięcy. Za pokonanie w ostatniej rundzie Charleroi ekipa Żurawia zarobiła 300 tysięcy euro. Zdecydowanie największa premia przypadła za sam awans, wyniosła ona 2.92 miliona euro.

W dwóch pierwszych meczach fazy grupowej Lech schodził z boiska pokonany, dzięki czemu na klubowe konto nie wpływała żadna premia. Dopiero za wczorajsze zwycięstwo ze Standardem Lech otrzyma wspomniane 570 tysięcy.

Podsumowując. Lech do tej pory na swojej przygodzie w Lidze Europy zarobił łącznie 4.57 miliona euro. Kwota już robi wrażenie, a może ona jeszcze urosnąć! Przed Poznaniakami co najmniej trzy mecze w LE. Za każde zwycięstwo w fazie grupowej przypada 570 tysięcy euro, a za remis 190 tysięcy. Na awansie do fazy pucharowej można zdobyć kolejne bonusy.

Michał Budzich