Nie tylko Lech kupuje Szwedów. Piłkarz z Championship na celowniku Legii Warszawa

Jak donosi FotbollDirekt.se, Legia Warszawa planuje pójść śladami Lecha Poznań i zakupić piłkarza rodem ze Szwecji. Viktor Gyökeres, bo o nim mowa, miałby zasilić atak zespołu Michniewicza.

Nieudane wypożyczenie do Swansea

22-letni Viktor Gyökeres przebywa obecnie na wypożyczeniu w Swansea, do którego trafił z Brighton w październiku 2020 roku. Szwedzki napastnik nie jest jednak kluczową postacią swojego aktualnego zespołu. Po 23 rozegranych kolejkach Gyokeres ma na swoim koncie zaledwie 11 występów, z czego tylko 2 razy wyszedł w pierwszym składzie. Licznik bramek wskazuje równe zero.

Legia wchodzi do gry

Szwedzki serwis podaje, że usługami Gyökeresa zainteresowane było Malmo. Brighton rozważa skrócenie wypożyczenia, by móc w spokoju sprzedać swojego piłkarza, który nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Teraz do gry weszła Legia, która byłaby zainteresowana wykupieniem Szweda. Zarząd „Mew” zażądał swojego piłkarza 1.5 miliona euro. Jeśli Brighton nie zejdzie z ceny, ciężko sobie wyobrazić, by Legia mogła sobie pozwolić na zakup tego piłkarza.

Michał Budzich