Lewandowski szybszy nawet od Daviesa! Polak z najlepszym sprintem w meczu

Robert Lewandowski nie przestaje zaskakiwać. Polski napastnik z roku na rok zdaje się być coraz lepszy, a jego nagrody i kolejne rekordy tylko to potwierdzają. W czwartek „Lewy” wygrał plebiscyt na najlepszego piłkarza świata 2020 roku, a dziś zapewnił Bayernowi wygraną w hicie Bundesligi. To jednak nie wszystko.

Nie do zastąpienia

Bawarczycy mieli dzisiaj duże problemy. Ich rywalem był Bayer Leverkusen, dotychczasowy lider niemieckiej ekstraklasy oraz jedyna niepokonana drużyna w lidze. „Die Roten” przegrywali już od 14. minuty po pięknym trafieniu Patricka Schicka.

Wtedy jednak pojawił się on. Lewandowski najpierw wykorzystał świetne dośrodkowanie Muller i błąd Hradecky’ego kierując piłkę do pustej bramki strzałem głową. Wynik na 2:1 ustalił już w doliczonym czasie gry. Asystę przy decydującym golu Polaka zanotował Joshua Kimmich.

Zobacz oba trafienia naszego napastnika:

Robert Lewandowski zapewnia remis Bayernowi w meczu z Leverkusen [WIDEO]

Najlepszy piłkarz świata! Lewandowski strzela bramkę na 2:1 w 93. minucie [WIDEO]

Dalej zaskakuje

32-letni snajper w meczu z „Aptekarzami” zaimponował nie tylko strzelonymi bramkami. W 91. minucie ukazała się infografika ze statystyką sprintów w meczu. Jak się okazało, autorem najszybszego z nich był Robert Lewandowski.

Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi osiągnął prędkość 34.20 km/h. 2. Moussa Diaby zanotował bieg z prędkością 34.13 km/h.

Brak opisu.

Bayern dzięki wygranej nad Bayerem zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli podczas okresu przerwy zimowej. Bawarczycy mają na koncie 30 punktów. Wicelider w postaci „Aptekarzy” ma na koncie 28 „oczek” tak jak 3. RB Lipsk.

Ostatnie pięć goli mistrza Niemiec strzelił samodzielnie Robert Lewandowski. Polski napastnik ma już na koncie 17 trafień w tym sezonie ligowym. Rok 2020 Polak kończy łącznie z 47 bramkami.