„Nie chciałem już więcej trenować De Gei”. Szokujące wyznanie byłego trenera Manchesteru United

„Nie chciałem już więcej trenować De Gei”. W takich słowach swoje odejście z Old Trafford skomentował Emilio Alvarez. Hiszpan był trenerem bramkarzy w angielskim klubie.

Emilio Alvarez pełnił funkcję trenera bramkarzy Manchesteru United od lipca 2016 roku do września 2019 roku. Alvarez bardzo dobrze się dogadywał oraz miał bliskie relacje z Davidem De Geą. Rodak Alvareza wielokrotnie chwalił sobie współpracę z 58-latkiem.

Na jesieni ubiegłego roku Daily Mail stwierdził, że przyczynami zwolnienia mogły być słabe wyniki, a także relacje pomiędzy hiszpańskim trenerem a pozostałymi bramkarzami, które stawały się coraz bardziej napięte.

Według rozmowy ukazanej na portalu goal.com Manchester nie zwolnił Alvareza. Hiszpan z własnej woli opuścił Old Trafford. Alvarez poprosił o spotkanie, na którym zaoferowano mu nowy kontrakt, lecz on sam odrzucił propozycję kontraktu.

To nieprawda, że Manchester United mnie zwolnił. Kiedy De Gea przedłużył umowę, zarząd również mi zaproponował nowy kontrakt. To ja poprosiłem o spotkanie z klubem, abym mógł powiedzieć im, że chcę opuścić klub.

Powiedziałem im, że odchodzę nie dlatego, że chcę odejść z Manchesteru. Chciałem przestać trenować Davida De Geę.

A o co tak naprawdę poszło? David De Gea negocjował i podpisał nową umowę z United za plecami Alvareza. Mimo że 58-latek od początku swojej przygody w Anglii pracował nad przedłużeniem jego umowy.

Po prawie 3 latach ciężkiej pracy i wielu spotkań dot. przedłużenia jego umowy i próby uczynienia Davida najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie dowiedziałem się, że podpisał umowę za moimi plecami. Uznałem to za brak lojalności.

Zapytałem Davida, dlaczego nic mi nie powiedział. Odpowiedział, że kazano mu, nikomu nic nie mówić. To miało na mnie ogromny wpływ. Rozumiem mój zawód, nie możesz pomóc komuś się rozwijać, jeśli nie masz do niego pełnego zaufania i dlatego zdecydowałem się opuścić United.

Michał Budzich