Nicola Zalewski w zimę zmieni klub? Włoskie kluby zainteresowane Polakiem

Nicola Zalewski podczas zimowego okienka transferowego nie powinien narzekać na brak ofert. Zainteresowanie młodym Polakiem wykazało kilka klubów z Serie B. W grę wchodziłoby wypożyczenie.

W obecnym sezonie Nicola Zalewski jest już pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu AS Romy, jednak nie może on liczyć na regularną grę. Do tej pory we wszystkich rozgrywkach Jose Mourinho zaledwie 5-krotnie korzystał z usług 19-letniego Polaka, za każdym razem wprowadzając go z ławki rezerwowych. Nawet wrześniowy debiut w reprezentacji Polski nie pozwolił mu poprawić swojej sytuacji w klubie.

Transfer do Serie B?

Zalewski jest już w takim wieku, że dobrze by było, jakby grywał regularnie. Zwiększenie szans na grę z pewnością umożliwiły mu transfer do klubu z niższej piłki niż tej, na jakiej jest AS Roma. Włoski serwis „Triveneto Goal” przekazał, że Polakiem w sumie interesuje się 5 klubów z Serie B.

Największe zainteresowanie wykazuje Vicenza, której dyrektor sportowy jest fanem talentu Zalewskiego. Oferta za 19-latka miałaby pojawić się już podczas zimowego okienka transferowego i w grę wchodziłoby wypożyczenie. Póki co Roma nie była skłonna do rozmów ws. Zalewskiego.


źródło: „Triveneto Goal”

Michał Budzich