Nicola Zalewski może opuścić AS Romę. Chce go Fiorentina i kluby z Premier League

Już niedługo Nicola Zalewski może zmienić klub. Usługami polskiego piłkarza zainteresowana jest Fiorentina oraz kluby z Premier League.
Nicola Zalewski jest wychowankiem AS Romy. W pierwszym zespole tego klubu zadebiutował wiosną 2021 roku. W tym sezonie Polak nie jest jednak pierwszym wyborem trenerów rzymskiego klubu. Mimo że rozegrał w tegorocznych rozgrywkach w sumie 24 mecze, to tylko raz udało mu się rozegrać pełne 90 minut. Polak nie jest już aż tak nieodzowny jak w poprzednim sezonie.
W sytuacji Polaka nie pomogła zmiana trenera AS Romy. Jose Mourinho wierzył w niego bardzo mocno. Po przyjściu Daniele De Rossiego Roma zmieniła formację i nie gra już z wahadłowymi. Tym samym De Rossi nie widzi dla Zalewskiego miejsca w wyjściowym składzie.
Zdaniem włoskich mediów Nicola Zalewski niebawem może zmienić klub. „La Repubblica” donosi, że polskim zawodnikiem zainteresowana jest Fiorentina. Sytuację Polaka monitorują także kluby Premier League. Do transferu miałoby dojść latem. Roma ma rozważać transfer Polaka tylko za kwotę w granicach 15-18 milionów euro.

źródło: la repubblica

Michał Budzich