Neymar opuszcza PSG. Padło słynne „Here we go!”

Po sześciu latach Neymar opuszcza Paris Saint-Germain. Podążając za ostatnimi trendami Brazylijczyk przeniesie się do Arabii Saudyjskiej. Fabrizio Romano wypowiedział słynne „Here we go!”.

Neymar miał wciąż ważny kontrakt z PSG do 2025 roku. Relacje piłkarza z klubem uległy jednak znacznemu pogorszeniu już kilka miesięcy temu. Neymar nie dogadywał się także najlepiej z Kylianem Mbappe. W mediach pojawiały się plotki o tym, że PSG chce pozbyć się Neymara. Od kilku tygodni można było usłyszeć o tym, że 31-latek może zmienić klub jeszcze tego lata.

Przed kilkoma dniami w mediach pojawiły się plotki mówiące o możliwym powrocie Neymara do FC Barcelony. W związku z problemami finansowymi Barcy pojawiła się opcja wypożyczenia Brazylijczyka. Ostatecznie wielki powrót nie doszedł do skutku. Piłkarz przeniesie się do Arabii Saudyjskiej.

Neymar zostanie nowym piłkarzem Al Hilal. Tę informację podał niezawodny Fabrizio Romano. PSG ma otrzymać za transfer niespełna 100 milionów euro. Transakcja miała zostać już zatwierdzona przez każdą zaangażowaną ze stron. Zawodnik w tym tygodniu uda się do Arabii Saudyjskiej i podpisze umowę na dwa lata. Będzie grał z numerem 10.

Neymar nie będzie jedynym wzmocnieniem Al Hilal tego lata. Wcześniej saudyjski klub sprowadził m.in. Kalidou Koulibaly’ego, Sergeja Milinkovicia-Savicia, Malcoma, czy teżRubena Nevesa.

Michał Budzich