Największe Eurowpie*dole polskich klubów w XXI wieku. Legia dziś dołączy do tego grona?

„Wstyd, żenada, kompromitacja, hańba, frajerstwo – nie wracajcie do domu”. Ten cytat powinien znać każdy szanujący się kibic piłki nożnej w Polsce. To zdanie można by wklejać niemal co roku, za każdym razem, gdy polski klub kompromituje się w europejskich pucharach. Czy dziś Legia dołączy do tego grona? Oby nie! Z okazji dzisiejszego meczu stołecznej drużyny zapraszamy na subiektywne zestawienie 10 największych wpadek polskich klubów w XXI wieku. Kolejność chronologiczna.

GKS Katowice – Cementarnica Skopje | Puchar UEFA sezon 2003/2004,

Na sam początek cofamy się w odległe czasy. Żeby najlepiej zobrazować jak dużo czasu minęło od tamtego spotkania, wystarczy podać w jakich ligach obecnie znajdują się oba kluby. GKS obecnie występuje na trzecim poziomie rozgrywek w Polsce, z kolei Cementarnica na drugim poziomie w Macedonii.

Wracając do samego spotkania. Faworytem dwumeczu był oczywiście polski klub. Udział w Pucharze UEFA był dla Macedończyków pierwszym i ostatnim w historii. W rundzie kwalifikacyjnej nieco szczęśliwie, bo dzięki bramce strzelonej na wyjeździe, udało im się przejść GKS Katowice. W Skopje padł remis 0-0, natomiast w Polsce zanotowano remis 1-1, który dał awans Cementarnicy.

Zastrzelcie mnie, jeśli macie pistolet. Taki wstyd… – powiedział po meczu dziennikarzom Marcin Bojarski, piłkarz GKS-u.

Michał Budzich
Pages ( 1 of 10 ): 1 234 ... 10Następne »