„Najlepsza w ostatnich latach Albania spotyka się z najgorszą w ostatnich latach Polską”. Dziennikarz z Bałkanów liczy na wygraną

Albański dziennikarz wypowiedział się na temat nadchodzącego meczu z reprezentacją Polski. Klaudio Ndreca w rozmowie z „WP Sportowymi Faktami” przyznał, że uznałby remis za rozczarowujący wynik.

Powalczą o zwycięstwo

Już o 20:45 w niedzielę odbędzie się spotkanie Albanii z Polską. Poprzednie spotkanie zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych (1:0). Mimo takiego wyniku w pierwszym meczu ludzie z Bałkanów mają optymistyczne podejście przed rewanżem. Albański dziennikarz, Klaudio Ndreca w rozmowie z „WP Sportowymi Faktami” przyznał, że uznałby remis za rozczarowujący wynik.

– Jeden punkt by nas nie satysfakcjonował. Remis byłby dla nas porażką. Może dla kogoś to zabrzmi jak żart, ale taka jest prawda. Nie uważam, abyśmy byli gorsi od takiego zespołu jak Polska. Albo od takich zespołów jak Polska, aby powiedzieć to bardziej generalnie. Jeśli najlepsza w ostatnich latach Albania spotyka się z najgorszą w ostatnich latach Polską, to dlaczego miałby nam wystarczyć remis? Co więcej, matematyka też podpowiada nam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie – powiedział.

Tomasz Hajto ostro o zachowaniu Grzegorza Krychowiaka. „Jego pycha i arogancja zgubi go i reprezentację” [WIDEO]

– Sylvinho stworzył wspaniałą atmosferę. Teraz piłkarze są gotowi umierać za siebie na murawie. Nawet rezerwowi nie marudzą. Sylvinho zrobił z nich żołnierzy, coś na kształt wojska walczącego za kraj. A w Albanii to coś więcej niż futbol. Dziś sytuacja jest taka, że piłkarze wiedzą, iż ktokolwiek powiedziałby coś przeciw Sylvinho, to byłby uznany za zdrajcę – dodał.

– Albańczycy śledzą z wielką uwagą ostatnie mecze Polski, być może nawet dokładniej niż sami Polacy. Wciąż boli nas porażka w pierwszym meczu, ta zaprzepaszczona szansa Uzuniego pod koniec meczu. Ale też stracony gol. Polska nie zasłużyła na wygraną w tamtym spotkaniu. Dla nas wygrana w rewanżu to obowiązek. Bo jeśli nie pokonamy tej Polski, Polski Santosa, to chyba już nigdy nie będziemy was w stanie pokonać. Ale gdybyś pytał mnie o moje osobiste odczucia, to uważam, że wygramy z Polską dwoma golami lub więcej – podsumował dziennikarz.

Mecz reprezentacji Polski z Albanią zaplanowano na niedzielę o godzinie 20:45. To spotkanie może być kluczowe dla Biało-Czerwonych w kontekście awansu na Mistrzostwa Europy w Niemczech w 2024 roku.

Źródło: WP Sportowe Fakty