Najlepsi piłkarze 2023 roku wg „The Guardian”. Duży zjazd Roberta Lewandowskiego

Brytyjski „The Guardian” opublikował rankingu 100 najlepszych piłkarzy mijającego roku. W zestawieniu znalazł się Robert Lewandowski, który jednak zaliczył duży zjazd w porównaniu z poprzednim rokiem.
Mijający rok był jednym z gorszych w karierze Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik się zaciął i nie zdobywał już tyle bramek co w poprzednich latach. W ostatnich 12 miesiącach Robert zdobył 24 bramki w 47 meczach. Pod tym względem wśród napastników z lig TOP 5 był dopiero 16.
Jak co roku „The Guardian” zaprezentował swój ranking 100 najlepszych piłkarzy w tym roku. Robert Lewandowski znalazł się w nim na 17. pozycji. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to spadek o 10 lokat. W uzasadnieniu napisano, że był najlepszym strzelcem w Hiszpanii w sezonie 22/23. Podkreślono, że poprowadził FC Barcelonę do tytułu mistrzowskiego. W dalszej części napisano, że w 2023 roku w grze Polaka wkradły się lekkie problemy, a z biegiem czasu stawał się coraz bardziej sfrustrowany na boisku.
Najlepszym piłkarzem roku według „The Guardian” został Erling Haaland. Podium uzupełnili Jude Bellingham oraz Kylian Mbappe. Leo Messi zajął 10. pozycję. Cristiano Ronaldo 27.

Najlepsi piłkarze 2023 roku wg „The Guardian”:

1. Erling Haaland

2. Jude Bellingham

3. Kylian Mbappe

4. Harry Kane

5. Rodri

6. Vinicius Junior

7. Mohamed Salah

8. Kevin De Bruyne

9. Victor Osimhen

10. Leo Messi

17. Robert Lewandowski
Michał Budzich