„Musimy zatrzymać reprezentację Polski, nie jednego zawodnika”. Selekcjoner Rosji zabrał głos po piątkowym losowaniu

Selekcjoner reprezentacji Rosji udzielił wywiadu tamtejszym mediom. Walerij Karpin ocenił piątkowe losowanie barażowych par.

Głos z obozu rywala

Reprezentacja Polski wylosowała Rosję, jako przeciwnika w walce o udział w mundialu w Katarze. Biało-Czerwoni nigdy nie wygrali na wyjeździe z tym przeciwnikiem w oficjalnym meczu. Selekcjoner Rosjan, Walerij Karpin zachowuje spokój przed spotkaniem z Polakami. O swoich odczuciach opowiedział rodzimym mediom.

– Nie jest to ani złe losowanie, ani dobre. Normalne. Mogłoby być lepiej albo gorzej. Ale to wszystko jest tylko na papierze – w ciągu czterech miesięcy wiele może się zmienić zarówno u nas, jak i u naszych rywali – cytuje Karpina portal Championat.com.

– Przyjrzymy się na spokojnie naszym przeciwnikom, mamy czas. Zobaczymy, co będzie dla nas najlepsze, zawsze są trudności. Jak powstrzymać Roberta Lewandowskiego? Musimy zatrzymać reprezentację Polski, a nie jednego zawodnika. Podobnie jak w przypadku Chorwacji, w Polsce jest wystarczająco dużo piłkarzy na wysokim poziomie, którzy są gotowi sprawić nam kłopoty – dodał.

Czekamy do marca

Mecz Rosji z Polską odbędzie się w marcu 2022 roku. W drugiej parze ścieżki B zagra Szwecja z Czechami. Zwycięzcy obu spotkań zagrają w „finale” mecz o udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Źródło: Championat.com, Meczyki.pl