Mocne słowa Szczęsnego po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. „Brakowało odwagi i chęci do walki”

 

Wojciech Szczęsny podsumował udział Juventusu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Polski bramkarz uważa, że zespół grał bez mentalności Starej Damy.

Nieudana przygoda w Champions League

Juventus zajął trzecie miejsce w grupie H. To oznacza koniec tegorocznych zmagań Starej Damy w ramach Ligi Mistrzów. Ekipa z Turynu będzie musiała się zadowolić grą w Lidze Europy od wiosny.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Champions League Juventus przegrał u siebie z Paris Saint-Germain (1:2). Wojciech Szczęsny podsumował spotkanie w pomeczowym wywiadzie.

Tak Messi motywował kolegów przed finałem Copa America. Przemowa wzbudza szacunek [WIDEO]

– Podczas spotkania z PSG nastawienie było właściwe. Mecz okazał się przegrany, a to nigdy nie jest dobre. Chłopcy wykazali się jednak odwagą do gry w piłkę. Na tym poziomie, dla młodych piłkarzy to nie lada wyczyn – powiedział.

– W Lidze Mistrzów nie mieliśmy takiego nastawienia jak w meczu z PSG. Brakowało odwagi, chęci do walki. W fazie grupowej graliśmy bez odpowiedniego charakteru, mentalności Juventusu. Szkoda, bo było to widać dopiero w ostatnim meczu. Jak już nie mieliśmy szans – dodał bramkarz reprezentacji Polski.

Źródło: WP Sportowe Fakty/La Gazzetta dello Sport